Koroonaviirusest tulenev olukord Venemaal – teave turistidele Eestist

Viimati uuendatud 30.03.2020

Tähelepanu! Vene Föderatsioon sulgeb ajutiselt piirid alates 30. märtsist. Otsus puudutab kõiki sõidukite, raudtee ja jalakäijate kontrollpunkte ning seda kohaldatakse ka Venemaa mere- ja jõepiiridel, ühtlasi on suletud maapiir Valgevene ja Venemaa vahel. Keeld ei hõlma diplomaate ega kaubavedu. (VF valitsuse korraldusPiirangud Eesti-Venemaa piiril (Politsei- ja Piirivalveamet).

Venemaa ei luba välismaalastel riiki siseneda alates 18. märtsist. Piirang ei kehti Venemaa alalistele elanikele ja neile välismaalastele, kes läbivad riiki lennutransiidiga. Riiki lubatakse vaid diplomaatiliste esinduste töötajad, lennukite ja laevade meeskonnad ning rahvusvaheliste rongide personal. Piirang lõpeb 1. mail.(Venemaa valitsuse pressiteade)

Alates 30.03.2020 on Peterburis kehtestatud eneseisolatsiooni režiim. Perioodiks 28.03-05.04.2020 on Peterburi linnas kehtestatud täiendavad piirangud – nt on suletud kõik meelelahutus- ja toitlustuasutused. Loe lähemalt

Tulenevalt koroonaviiruse laialdasest levikust kehtestavad paljud riigid lühikese etteteatamisega erinevaid meetmeid (karantiin, massiürituste ärajätmine, kultuuriobjektide sulgemine jms). Oht sattuda karantiini või liikumiskeeldude aladele võib tekkida ootamatult. Samuti tuleb olla valmis lennu-, bussi- ja rongireiside ärajäämiseks:

  • LuxExpress peatab juba alates 17. märtsist Eesti ja Venemaa vahelised ühendused. (loe lähemalt – LuxExpressi koduleht)
  • Peterburi Pulkovo lennujaam on peatanud kõik lennud Euroopa liidust (loe lähemalt)
  • Venemaa lennufirma Aeroflot katkestab alates neljapäevast, 19. märtsist kuni 30. aprillini lennud Moskva ja Tallinna vahel. Kõigil reisijatel, kellel on broneeritud Aerofloti lend pärast 19. märtsi, palume võtta kiiresti ühendust Aerofloti klienditeeninduse või oma reisikorraldajaga.
  • Alates 20. märtsist on tühistatud rong Moskva-Peterburi-Tallinn
  • Alates 27.  märtsist peatas Venemaa nii liini- kui ka tellimuslennud välisriikide lennujaamadesse ja vastupidi.

„Kodanike õiguste ja vabaduste tagamiseks ning uue koroonaviirusnakkuse levikuga seotud olukorraga seonduvalt võivad välisriikide kodanikud alates 19. märtsist 2020 pikendada Venemaa Föderatsioonis ajutise viibimise perioodi. Selleks peavad nad esitama vabas vormis avalduse esitama Venemaa siseministeeriumi territoriaalüksusega, mis on kõige lähemal inimese tegelikule asukohale. Venemaale viisa alusel saabuvatele kodanikele pikendatakse selle kehtivust, sõltumata Venemaa sisenemise eesmärgist. Kui teie viisa on juba aegunud, pikendatakse ka teie ajutist viibimist. Venemaale viisavabalt saabunud kodanikel pikendatakse Vene Föderatsioonis viibimist, sealhulgas juhul, kui see on juba aegunud. (Venemaa siseministeeriumi koduleht)

Venemaal viibides järgige nii Eesti kui Venemaa ametiasutuste teateid!

Peterburi linna teavitus võitlusest koroonaviirusega linnas

Peterburi linna infoleht

Välisministeeriumi koronaviiruse info

Politsei- ja Piirivalveameti eriolukorra info

Venemaa reisiinfo

Terviseameti riskipiirkondade info

Terviseameti koroonaviiruse info

Venemaa föderaalne tarbijakaitseteenistus Rospotrebnadzor

Moskva linna koronaviiruse koduleht

Ecolines’i koduleht

Rongiinfo

 

Registreerige reis

Hädaolukorras või kriisiolukorras saab välisministeerium pöörduda abi osutamiseks reisi registreerinud isikute poole. Reisiteatise saate täita Reisi targalt veebisaidil

– Hoolitsege oma hügieeni eest ja vähendage tihedat kontakti teiste inimestega
– Pese käsi hoolikalt ja regulaarselt seebiga
– Vältige näo, eriti suu, nina ja silmade puudutamist
– Vältige rahvarohketes kohtades liikumist

Hea teada!

Venemaale reisijad peaksid olema valmis võimude poolseks erikohtlemiseks. Lennujaamades ja maismaapiiridel võidakse mõõta reisijate kehatemperatuuri.

Praegu kehtib Moskva piires liikumist piirav erikord nendele isikutele, kes sisenevad Moskvasse koroonaviiruse kõrge riski piirkondadest.

Võimalike karantiinimeetmete rakendamise valguses tuleks arvesse võtta näiteks endale vajalike retseptiravimite ja sularaha piisava varu olemasolu reisil.